Aktualny numer rachunku bankowego

Santander Bank Polska S.A.: 27 1090 2688 0000 0001 4753 5673

 

W samo południe w słoneczną sobotę 14 września w Parku "Zawilcowa" odbył się jesienny festyn zorganizowany już po raz drugi przez Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Lublin - Panią Martę Wcisło, inspiratorkę i "siłę sprawczą" budowy tego parku na terenie byłego miejskiego wysypiska śmieci, bezpośrednio sąsiadującego z Ogrodem Kalina”. Na festynie gościł Pan Prezydent Krzysztof Żuk, radny Rady Miasta Lublin - p. Adam Osiński ( Honorowy Członek naszego stowarzyszenia ogrodowego), Rada Dzielnicy "Kalinowszczyzna"- prawie w komplecie dyrektorzy szkół: "10-ki" i szkoły przy ul. Tumidajskiego oraz Zarząd i działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Kalina". Uczniowie obu szkół zaprezentowali program artystyczny wokalny i taneczny oraz gimnastykę artystyczną, zaś działkowcy przygotowali wystawę warzyw i owoców - tegorocznych plonów ogrodniczych, a także nagrodzili Dyplomami Uznania i drobnymi upominkami 70 użytkowników działek.

Dowody uznania wręczała pani Marta Wcisło, która jest jednocześnie Honorowym Członkiem stowarzyszenia ogrodowego ROD "Kalina". Zarząd Ogrodu zorganizował tradycyjnie już konkurs z nagrodami dla ok. 40-ga dzieci nt. wiadomości przyrodniczych i zasad racjonalnego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia, co było hasłem przewodnim festynu Zorganizowanego przez Pani Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Lublin. Na łące parkowej ustawiono tzw. "dmuchańce" i inne urządzenia do zabawy dla najmłodszych. Pani Marta częstowała wszystkich jabłkami i cukierkami. Także "eksponaty" z wystawy działkowców zostały pod koniec imprezy rozdane wśród uczestników festynu. Pogoda dopisała i obecni na imprezie spędzili miło i ciekawie kilka sobotnich godzin w zdrowych "okolicznościach przyrody". Pani Wiceprzewodnicząca Marta Wcisło zapowiedziała organizację kolejnego, trzeciego z rzędu festynu w przyszłym roku z okazji funkcjonowania Parku "Zawilcowa” Będzie to z pewnością okazją do dołączenia się naszego Ogrodu i zaprezentowania plonów ogrodniczych za następny rok, który oby okazał się bardziej łaskawy dla ogrodników i rolników.

A oto kilka zdjęć z tej imprezy:

Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019 Dzień Działkowca 2019